Porady Google Adsense

Na początek zbiór linków, które na pewno okażą się pomocne i warto je znać:

Podstawowe zasady

Należy się ich absolutnie trzymać będąc już w programie - jeśli jeszcze się nie zapisałeś przejdź na stronę jak zacząć zarabiać?

  1. Nie umieszczaj na stronie żadnej treści pornograficznej.
  2. Pod żadnym pozorem nie klikaj w swoje reklamy, ani ze swojego komputera ani z cudzego.
  3. Nie namawiaj znajomych, żeby klikali.
  4. Nie zachęcaj bezpośrednio użytkowników do klikania.

Nie zniechęcaj się!

AdSense to inteligentny system, ale potrzebuje trochę czasu na zebranie informacji o Twojej stronie i dobranie odpowiednich reklam. Może zdarzyć się tak, że przez pierwsze dni reklamy nie będą się wyświetlać wcale - nie przejmuj się, to naturalne.

Promuj swoją stronę

Adsense to łatwy zarobek, ale nie dostaniesz pieniędzy za nic. Twój serwis musi być odwiedzany. Walcz o użytkowników, reklamuj się w innych serwisach, zamieszczaj link do swojej strony w stopkach maili i na forach, powiadom swoich znajomych, poproś innych blogowiczów o zamieszczenie linka do siebie. Im więcej osób do Ciebie przychodzi tym więcej zarabiasz.

Dobieraj odpowiednie reklamy

Im większa klikalność tym większe zarobki. Najlepiej sprawdzają się duże, prostokątne reklamy. Dostosuj ich kolorystykę do kolorów serwisu, zdejmij z nich ramkę ustawiając taki sam kolor jaki ma tło strony. Zabaczysz, że Twoje zarobki wzrosną.

Więcej porad znajdziesz w przygotowywanej sekcji dostępnej tylko po zalogowaniu i tylko dla uczestników AdSense, zarejestruj się już dziś by mieć do niej dostęp:

Jak zarejestrować się w AdSense krok po kroku w 2 minuty

Fakty

Fakt #6 Przy odpowiednim wkładzie pracy, zarobki z reklam mogą śmiało stać się głównym źródłem dochodu.

Zaloguj się

Nie mam jeszcze swojego ID